
Trasa 9 – Wycieczka C, dystans 23,6 km
Witkowice – Bibice – Węgrzce – Bosutów – Bibice – C Wola Zachariaszowska – Zielonki –Witkowice
Opis
Na trasie będziemy mieli możliwość poznania walorów krajobrazowych okolic Zielonek, a także fortu „Zielonki”. Znaki poprowadzą drogami asfaltowymi oraz szutrowymi, w mniejszej mierze gruntowymi. Szlak odznacza się sporymi różnicami wysokości, przez co należy do średnio-trudnych. Z Witkowic pojedziemy szlakiem czarnym przez Bibice, Węgrzce do Bosutowa, gdzie skręcimy na szlak zielony prowadzący obok pomnika Legionów przy drodze krajowej nr 7 (szosie warszawskiej), następnie przez Wąwóz Kamieniec do granicy gminy w Woli Zachariaszowskiej Kresach. Stąd po 1 km jazdy szlakiem czarnym wracamy z centrum wsi do Witkowic szlakiem niebieskim. Trasę można skrócić – kierując się szlakiem czarnym Wąwóz Kamieniec – fort Zielonki. (źródło: https://www.roweremprzezzielonki.pl/).
Funkcjonalność – Podążanie śladem trasy
Kiedy zdecydujemy się wyruszyć na wycieczkę wybraną trasą, możemy pobrać jej ślad w postaci pliku GPX i użyć go w ulubionej nawigacji mobilnej na telefonie. Przycisk do pobrania śladu znajduje się pod sekcją informacyjną i jest oznaczony ikoną pinezki.
Inna możliwość to podążanie śladem trasy bezpośrednio w aplikacji. Wybór tej funkcji następuje przez wciśnięcia przycisku z symbolem ziemi/globu.
Ostatnia możliwość to nawigacja przez aplikację mobilną SnaT. Dzięki integracji aplikacji internetowej i mobilnej wybór przycisku z logo SnaT spowoduje bezpośrednie przejście do nawigacji jeśli trasy przeglądamy na telefonie. Jeśli trasy przeglądamy na komputerze, zostanie wyświetlony QR kod do zeskanowania na telefonie co również spowoduje otwarcie trasy w aplikacji SnaT.
Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej ZACHARIASZ w ramach realizacji działania „Widok na Zielonki – digitalizacja rowerowych tras turystycznych w gminie Zielonki” realizowanego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2021 r. pn. „Małopolska Gościnna – I edycja” Priorytet 1: Tworzenie, rozwój, aktywizacja i promocja produktów turystycznych i oferty turystycznej regionu.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.