
Trasa 2 – Wycieczka E, dystans 13,3 km
Korzkiew – Grębynice – Niebyła – Owczary – Dolina Garliczki (Naramki) – Międzygaje – Gielniówka – Przybysławice Pod Brzozówką – Korzkiew
Opis
Trasa wiedzie w większości drogami asfaltowymi, w mniejszym stopniu o podłożu z kruszywa. Nie będzie łatwą ze względu na znaczne różnice wysokości pomiędzy Dolinkami Korzkiewki i Naramki, a rozciągającymi się ponad nimi wierzchowinami. Z Korzkwi wyruszymy szlakiem czerwonym, mijając tamtejszy kościół, a następnie przez Grębynice zjedziemy ponownie do doliny Korzkiewki, z której nie łatwo się będzie wydostać, by osiągnąć wzniesienia w rejonie Niebyłej.
Po zjeździe do asfaltu w Owczarach i szlaku czarnego skierujemy się przeciwnie – na wschód, szosą bez znaków, by po 1 km dojechać do drogi dojazdowej do dawnego dworu w Owczarach, położonego stąd w odległości około 200 m. Po dalszym 1,1 km miłego zjazdu osiągamy zabudowania Naramy i skręcamy za asfaltem prowadzącym w dół Doliny Garliczki, tu określanej Doliną Naramki. Podążamy już za szlakiem czarnym, doliną aż do napotkania szlaku czerwonego w Międzygajach, który opuścimy na skrzyżowaniu w Gielniówce. Stąd po przejeździe szosą (ul. Gielniówka) 700 m na zachód bez znaków ponownie napotkamy szlak na skrzyżowaniu koło osiedla Pod Brzozówką w Przybysławicach. Kierując się dalej na zachód już za jego znakami wracamy pod korzkiewski zamek. (źródło: https://www.roweremprzezzielonki.pl/).
Funkcjonalność – interaktywność
Prezentacje tras pomyślane są w taki sposób, aby odbiorcy mogli sprawnie zapoznać się z tymi aspektami wycieczki, które są ważne z ich punktu widzenia. Osoby poszukujące relaksującej trasy, pozbawionej większych trudności, będą chciały zobaczyć na filmie podjazdy wymagające wysiłku. Miłośnicy pięknych widoków będą poszukiwali wyjątkowo malowniczych miejsc na trasie. O bezpieczeństwo na trasie będą dbali rodzice planujący rodzinną wycieczkę. Wszyscy będziemy zainteresowani znalezieniem dogodnego miejsca na rozpoczęcie przejażdżki, na spokojny odpoczynek w trakcie jazdy, podziwianie lokalnej atrakcji, zapewnienie rozrywki dziecku. Kolaże będą zwracali uwagę na rodzaj nawierzchni i poszukiwali gładkich asfaltów odpowiednich dla ich rowerów szosowych, a miłośnicy MTB odwrotnie. Każdy chce wiedzieć czy trasa jest przejezdna i jakich może spodziewać się trudności.
Na wiele z tych pytań odbiorcy znajdą odpowiedź wykorzystując funkcje interaktywne prezentacji – faktu, że materiały z których składa się prezentacją są ze sobą zsynchronizowane. Dzięki temu, pomimo że film pokazuje całą nieraz dosyć długą trasę, nie jesteśmy skazani na oglądanie filmu od początku do końca czy na skoki do przypadkowych miejsc. Trudne odcinki możemy szybko przejrzeć wskazując miejsca o znacznym nachyleniu na profilu wysokościowym trasy. Po kliknięciu w taki punkt odtwarzanie filmu zostanie przeniesione w odpowiednie miejsce. To samo stanie się po wskazaniu miejsca na mapie, na widoku 3D, podwójnym kliknięciu PoI (punkt na trasie). Zachęcamy do eksperymentów. Dzięki interaktywności każdy może zobaczyć trasę na swój sposób 🙂
Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej ZACHARIASZ w ramach realizacji działania „Widok na Zielonki – digitalizacja rowerowych tras turystycznych w gminie Zielonki” realizowanego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2021 r. pn. „Małopolska Gościnna – I edycja” Priorytet 1: Tworzenie, rozwój, aktywizacja i promocja produktów turystycznych i oferty turystycznej regionu.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.